Skip to main content

Verplaatst! Lezingenserie Archeologie: Prehistorie van Noord-Nederland – van Neanderthalers tot en met de Metaaltijden

>>>>De eerder gecommuniceerde data zijn de komen vervallen naar aanleiding van het Corona/Covid-19 virus . De serie is verplaatst naar het najaar. De lezingen kunt u nu volgen op 1 november 2020, 29 november  2020, 24 januari 2021 en 7 februari 2021.<<<<

 

Op 29 maart start de nieuwe lezingenreeks bij het Hunebedcentrum​ waarbij archeologie en prehistorie centraal staan. De afgelopen jaren zijn er uitzonderlijke vondsten gedaan die het verhaal van de prehistorie in Noord-Nederland verrijken en aanvullen.
Daarom is het een mooi moment om opnieuw in een vogelvlucht van een viertal lezingen door de prehistorie van Noord-Nederland te gaan. Tijdens de lezingenreeks wordt u verteld over de tijd van neanderthalers tot en met de metaaltijden op basis van de meest recente inzichten en onderzoeken. Naast dat Noord-Nederland in een breder perspectief wordt geplaatst, wordt er ook ingezoomd op het regionale verhaal.

De lezingen worden gehouden op zondagen in het Hunebedcentrum in Borger en beginnen om 14.00 uur. U kunt zich opgeven via e-mail: communicatie@hunebedcentrum.nl. Dat kan per lezing of voor de hele serie.

De entree voor de lezingen is 5 euro per lezing, dat is inclusief een kop koffie of thee.

Het hele programma bestaat uit vier lezingen,met de volgende onderwerpen:

  • Leven aan de rand van de oerwereld: De Neanderthaler in Noord-Nederland – 29 maart 14:00
    Marcel Niekus, archeoloog
  • Jagen in het oerbos: Een Mesolithisch leven in overvloed – 5 april 14:00
    Dick Schlüter, historicus en amateurarcheoloog
  • De Jonge Steentijd in Drenthe, een verhaal over lokale en continentale ontwikkelingen – 19 april 14:00
    Daan Raemaekers, hoogleraar Archeologie van Noordwest-Europa; directeur van het Groninger Instituut voor Archeologie
  • Zwaarden, zout en zwervende erven: brons- en ijzertijdgemeenschappen in breder perspectief – 10 mei 14:00
    Stijn Arnoldussen, universitair hoofddocent Late prehistorie

Aan het einde van het programma wordt een excursie aangeboden. Deze zal plaatsvinden op 24 mei. Nadere informatie volgt.

Datum

10 mei 2020
Verlopen!

Tijd

14:00 - 16:00

Locatie

Museum
Categorie

Kalender

2023 november

MA
DI
WO
DO
VR
ZA
ZO
30
31
1
2
3
4
5
Events for 1st november
Events for 2nd november
Events for 3rd november
Events for 4th november
Events for 5th november
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6th november
Geen evenementen
Events for 7th november
Events for 8th november
Events for 9th november
Events for 10th november
Events for 11th november
Events for 12th november
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13th november
Geen evenementen
Events for 14th november
Geen evenementen
Events for 15th november
Events for 16th november
Events for 17th november
Events for 18th november
Events for 19th november
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20th november
Geen evenementen
Events for 21st november
Geen evenementen
Events for 22nd november
Events for 23rd november
Events for 24th november
Events for 25th november
Events for 26th november
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27th november
Geen evenementen
Events for 28th november
Geen evenementen
Events for 29th november
Geen evenementen
Events for 30th november
Geen evenementen