
Lezing: De verspreiding van hunebedden over Noord-Europa
Mogelijk brachten kolonisten uit Bretagne rond 3900 v. Chr. de megalietencultuur over zee naar Denemarken. Destijds lag de zeespiegel hoger en was ook Jutland nog een eiland. Op Jutland bestond in die tijd al de Ertebøllecultuur, terwijl in Duitsland (een voorloper van) de Trechterbekercultuur was ontstaan. Uit deze smeltkroes van culturen ontstond een hoogontwikkelde samenleving. Vanuit het noorden verspreidde deze cultuur zich gedurende 600 jaar over Duitsland tot in België (zie ook Mythische Stenen deel 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9). De verbanden worden langzaam duidelijk. De serie Mythische Stenen is mede in de museumwinkel verkrijgbaar.
Hendrik Gommer vertelt over zijn reizen langs de hunebedden van Zweden en Midden-Duitsland. Hendrik Gommer reisde de afgelopen jaren Europa door op zoek naar de oorsprong van onze hunebedden. Zijn reisgidsserie over hunebed is inmiddels uitgegroeid naar 15 delen. In 2020 bouwde hij een hunebed in zijn eigen tuin. Tijdens twee lezingen in het najaar zal hij vertellen over zijn reizen en ontdekkingen.
Reserveren is verplicht en kan via communicatie@hunebedcentrum.nl
De entree kosten zijn 5 euro. Dit bedrag kunt u betalen bij de entree van het museum. Een kopje koffie of thee is inbegrepen.