
(VOL) Lezing: 6.000 jaar landbouw op de Hondsrug
DEZE LEZING IS VOL. Wil je niet misgrijpen voor de andere lezingen? Meld je dan snel aan via Hondsrugacademie.
De eerste lezing is inmiddels bekend en zal op 11 oktober plaatsvinden. Prof. dr. Theo Spek zal ons dan meenemen naar het verhaal van 6000 jaar landbouw op de Hondsrug. Theo Spek (1963) is hoogleraar Landschapsgeschiedenis aan de Faculteit der Letteren in Groningen. Kenmerkend voor zijn werk is de interdisciplinaire benadering van de cultuurlandschapsgeschiedenis: historische, geografische, bodemkundige, archeologische, ecologische en naamkundige onderzoeksmethoden worden met elkaar gecombineerd tot een samenhangend verhaal over het landschap en haar geschiedenis, bijvoorbeeld in de “Landschapsbiografie van de Drentsche Aa”.
Data: 11 oktober 2023
Locatie: Auditorium – Hunebedcentrum, Hunebedstraat 27, 9531TG Borger
Inloop: 19.00 uur
Starttijd: 19.30 uur
Duur: circa 1 uur
Bekijk alle lezingen van de Hondsrugacademie.
Aanmelden en kosten
Aanmelden voor de lezing is verplicht en kan tot één week voorafgaand aan de lezing door het formulier in te vullen onderaan de volgende pagina: De Hondsrugacademie – Geopark De Hondsrug De kosten zijn 5,00 euro per persoon (prijs per lezing). Dat is inclusief een kop koffie/thee. Er is plek voor maximaal 100 deelnemers. Het is mogelijk om op locatie bij het Hunebedcentrum te betalen (pin of contant). Houders van de Museumkaart en Vrienden van het Hunebedcentrum kunnen de lezing gratis bijwonen op vertoon van de betreffende pas. Vrijwilligers van de organiserende organisaties kunnen de lezingen gratis volgen, graag deze informatie vermelden bij aanmelding.
Samenwerking
Sinds het Hunebedcentrum in 2021 ook een informatiecentrum voor Het Drentse Landschap en in 2022 is De Hondsrug UNESCO Global Geopark verhuisd naar het Hunebedcentrum. Daardoor is de samenwerking tussen de partijen versterkt. Ze slaan dan nu ook opnieuw de handen ineen voor de organisatie van ‘De Hondsrugacademie’. Op deze manier betrekken we jong én oud bij de rijke geschiedenis van het Hondsruggebied dat ook nu nog zichtbaar is in het Drentse Landschap. Iedereen die meer wil weten over het Hondsruggebied is van harte welkom.